Н дыбысы мен әрпі.
Тақырыбы:Н дыбысы мен әрпі. | Мектеп: «Қ Аманжолов жалпы орта мектебі» отдела образования Кербулакского района. | ||||||
Күні: | Мұғалім: Амирова С. | ||||||
Сынып: 1 «ә» | Қатысқандар:15 | Қатыспағандар: | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.3.9.1 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді мұғалімнің айтуы бойынша жазу | ||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: | ||||||
Н н дыбысы мен әріп таңбасын таниды. Кеспе әріптермен сөз құрайды, жазады. | |||||||
Оқушылардыңкөпшілігі орындайалады: | |||||||
Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. | |||||||
Кейбір оқушылар орындайалады : Н дыбысы сөз соңында келетін сөздерді таба алады. | |||||||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||||||
Жоспар | Ресурстар | ||||||
Басы | 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2. Психологиялық дайындық. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық,достарым, Арайлап атқан күнге. 3.Топқа бөлу 4.Топтық ережені еске түсіру Ой қозғау Н дыбысы туралы алған білімін еске түсіру. Н дыбысына дыбыстық талдау жасау. | Түрлі тапсырмалар. Топтастыру. кеспе әріптер | |||||
Ортасы | 1 Тыңдалым. 2 Сурет бойынша бір-бірімен сөйлесу. 3 Топтық жұмыс 1-топ Ана сөзіне дыбыстық талдау жасау. 2-топ Ана сөзіне постер қорғау. 3-топ Ана туралы өлең айту. 4-топ «Анама сыйлаймын» сыйлық жасау Дәптермен жұмыс. Берілен тапсырманы орындату. | ||||||
Соңы | - Балалар, бүгін біз қандай әріп таңбасымен таныстық? | ||||||
Қосымша мәлімет | |||||||
Саралау «Жоғалған әріпті тап» | Бағалау Суреттер арқылы бағалау. | Пән аралық байланыс музыка | |||||
Рефлексия | |||||||
Сабақтың соңы | Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау. | ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоға ры оқу шы ларға қандай тапсыр малар қоюды жос парлап отыр сыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоға ры оқу шылар айтылған сөздер мен сөйлемдерді көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағыОқушылар ды бір-біріне де ген құр мет көрсе туіне тәрбиелеу. |