Сәлем саған, мектебім!
Пәні: сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1бөлім Сәлем саған, мектебім! | Мектеп: Қ.Аманжолов жом | |||
Мерзімі: Сыныпы: 1 1-сабақ | Мұғалімнің аты-жөні: Акназарова Э Қатысушылар саны: Қатыспаушылар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы: | Сәлем саған, мектебім! | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.1.1 Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну. 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.2.1.1 Сөз/сөйлем сызбасын оқу 1.1.5.1 Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана білу. | |||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушы: Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажыратады, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Көпшілігі: Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды. Кейбірі: Сөз/сөйлем сызбасын оқиды,түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолданады. | |||
Бағалау критерийлері: | Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажыратып, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрай алады. Сөз/сөйлем сызбасын оқу кезінде түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолданады. | |||
Тілдік мақсаттар: | ||||
Құндылықтардың қалыптасуы | Оқушылардың өзін-өзі, достары, ұстаздары және мектеп өмірімен танысуы. | |||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану,көркем еңбек | |||
АКТ қолдану ережелері | АКТ-ны қолдану жоспарланған жоқ. | |||
Алдыңғы сабақтар | Оқушылар әңгімелер мен өлеңдерді, өздерін сипаттайтын кейбір сөздерді біледі. | |||
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері | Сабақтағы оқушылардың қызметі | Ресурстар | ||
Сабақтың басы 7 мин | 1.Психологиялық ахуал. 2. Ұ. Ширату. «Жолға шығу» ойыны. Жолға шыққан жолаушы қандай заттарды алады? деген сұрақ қойылады.Бір топ керекті заттар тізімін айтады, екінші топ ол заттар не үшін қажет екенін айтып беруі керек. Сұрақтар қойып, тақырыпты ашу. Обратная связь: «Көңілді күн» | |||
Сабақтың ортасы 23 мин | 3. (МК; Ө; Қ) Суретпен жұмыс. -Суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар? – Бүгін қандай күн? – Бүгін – білім күні. – Балалар қайда келді? – Балалар мектепке келді. – Оларды кім қарсы алды? – Оларды мұғалім қарсы алды. – Бұл күн сенің өміріңе қандай өзгеріс әкелді? – Мен бүгіннен бастап оқушымын. Дескриптор: Сурет бойынша сұрақтарға толық жауап беріп, әңгіме құрай алады Обратная связь: «Екі жұлдыз, бір тілек» (МК; Ө; Қ) Тақтамен жұмыс жасату. Сызба арқылы сөйлемдер жаздыру. – Бүгін-бірінші қыркүйек. Мен мектепке келдім. Мен бүгіннен бастап оқушымын. Дескриптор: Сөз/сөйлем сызбасын оқиды Обратная связь: «Өзіңді өзің бағала» әдісі Сары- сабаққа белсенді қатыстым. Көк – сабақты бар ынтаммен тыңдадым. Жасыл – естіп-көргенімді есте саөтадым. Т/Ж 3-тапсырма«Коллаж әңгіме» Дескриптор:Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айтады. Обратная связь: «Білім баспалдағы» Ана, нан туралы қандай өлең білесіңдер? | жәшік,сурет, кеспе әріптер Оқулық Бала макеті Сюжетті суреттер | ||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия. түсінбедім Толық жартылай Түсіндім түсіндім | Алма суреттері, стикерлер | ||
Саралау. Школьникам қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспар лайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қан- дай міндет қоюды жоспарлап отыр- сыз? | Бағалау. Оқушылардың материалды меңгеру деңгейің қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының саұталуы | ||
Өткізілген сабақ бойынша мұғалімнің рефлексиясы | ||||
1) Оқу мақсатына жеткен және жетпеген оқушылар саны? 2) Егер жетпесе, неліктен? 3) Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||