Н дыбысы мен әрпі. » Қ.Аманжолов атындағы №22 жалпы білім беретін мектеп
Түркістан облысының білім басқармасының
Мақтаарал ауданының білім бөлімінің
«Қ.Аманжолов атындағы №22 жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қабылдау бөлімі :
+7(708) 818-43-31
Есепші бөлімі:
+7(708) 818-43-31
Нашар көрушілер
нұсқасы
10
январь
2020

Н дыбысы мен әрпі.

Тақырыбы:Н дыбысы мен әрпі.

Мектеп: «Қ Аманжолов жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Күні:

Мұғалім: Амирова С.

Сынып: 1 «ә»

Қатысқандар:15

Қатыспағандар:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 

1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық  талаптарға сай   жазу

1.3.9.1 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы жоқ сөздерді мұғалімнің айтуы бойынша жазу

Сабақтың мақсаттары 

Барлық оқушылар орындай алады:

Н н дыбысы мен әріп таңбасын таниды. Кеспе әріптермен сөз құрайды, жазады.

Оқушылардыңкөпшілігі орындайалады:

Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбір оқушылар  орындайалады :

Н дыбысы сөз соңында келетін сөздерді таба алады.

Жетістік критерийлері 

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. 

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. 

АКТ қолдану дағдылары 

Аудиожазба , таныстырылым. 

Жоспар


Ресурстар

Басы




1.Ұйымдастыру кезеңі. 

2. Психологиялық дайындық.

 Қуанамын мен де,

 Қуанасың сен де,

 Қуанайық,достарым,

 Арайлап     атқан  күнге.

3.Топқа бөлу 

4.Топтық ережені еске түсіру

Ой қозғау

Н дыбысы туралы алған білімін еске түсіру.

Н дыбысына дыбыстық талдау жасау.

Түрлі тапсырмалар. Топтастыру. кеспе әріптер

Ортасы




1 Тыңдалым.

2 Сурет бойынша  бір-бірімен сөйлесу.

3 Топтық жұмыс

1-топ Ана сөзіне дыбыстық талдау жасау.

2-топ Ана сөзіне постер қорғау.

3-топ Ана туралы өлең айту.

4-топ «Анама сыйлаймын» сыйлық жасау

Дәптермен жұмыс.

Берілен тапсырманы орындату.


Соңы

-  Балалар,  бүгін біз қандай әріп таңбасымен  таныстық?
 -  Н н дыбыс дауысты ма, әлде  дауыссыз ба?
 - Кім н  дыбысынан  келетін  сөздер айтады?
 - Н н  дыбысы  сөздердің  қай жерлерінде  кездеседі?


Қосымша мәлімет


Саралау

«Жоғалған әріпті тап»


Бағалау

Суреттер арқылы бағалау.

Пән аралық байланыс

музыка

Рефлексия


Сабақтың соңы





Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді 

 бас бармақ саалынған суреттер                           

арқылы бағалау.



Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоға ры оқу шы ларға қандай тапсыр малар қоюды жос парлап отыр сыз? 


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз? 


Пәнаралық байланыс 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
 
АКТ
 Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоға ры оқу шылар айтылған сөздер мен сөйлемдерді көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағыОқушылар ды бір-біріне де ген құр мет көрсе туіне тәрбиелеу.